Звезди на Юве блестят при победа на Италия над Япония с 4:3

Звездите на Ювентус блестят за Италия

Седем футболисти на бианконерите взеха участие снощи при победата на Италия над Япония с 4:3, която осигури място на Адзурите сред най-добрите 4 отбора, участващи в Купата на Конфедерациите. Именно юношата на Юве Себастиан Джовинко изработи дузпата за третия гол и вкара победния 4-ти гол, след пас на Маркизио.

Джовинко и Маркизио

Picture: Bleacherreport.com

Италия си осигури участието в полу-финала за Купата на Конфедерациите, след като няколко футболиста на бианконерите се оказаха ключови за Адзурите и помогнаха на отбора за победата с 4:3 над Япония в Расифе. Прандели заложи на петима бианконери в стартовия състав: Джанлуиджи Буфон, Андреа Бардзали, Джорджо Киелини, Андреа Пирло и Емануеле Джакерини. Междувременно още двама се появиха на терена, но като резерви, а имено – Себастиан Джовинко и Клаудио Маркизио. Последният бе заменен в титулярния състав от Акуилани, което се оказа една от най-големите грешки на треньра в този мач. Футболистът на Фиорентина почти нямаше правилно отиграване и пасовете му почти никога не стигаха до съотборници.

Адзурите започнаха доста мудно срещата и след 30 минути игра вече изоставаха с 0:2 от отбора на Алберто Дзакерони. Определено трябва да се отбележи, че първият гол във вратата на Буфон дойде след глупава грешка на Де Шилио и напълно измислена дузпа в полза на Япония, след като на повторенията се видя, че Джиджи играе първо с топката и след това събаря японския футболист. Въпреки негативния резултат обаче, шампионите от Юве поеха отговорността в свои ръце и оставиха своята след в срещата, като взеха участие във всеки от 4-те гола.

Даниеле Де Роси намали резултата с удар с глава малко преди паузата след като получи пас от Пирло. В самия край на първото полувреме Джакерини можеше да изравни, но ударът му по земята срещна гредата. Въпреки това италианците бяха отбелязали за 1:2 и имаха цяла втора част на разположение за да обърнат мача.

В началото на второто полувреме всичко си дойде на мястото, след 2 бързи гола в рамките на 2-3 минути. Първо Джакерини успя да се пребори за една почти безнадеждна топка, след което принуди Атсуто Учида да си отбележи автогол. След това Джовинко успя да спечели дузпа за своя отбор, която Марио Балотели превърна в гол и изведе футболистите на Прандели напред в резултата за първи път тази вечер.

След като бяха повели вече с 3:2, италианците намалиха оборотите и се опитаха да приспят мача до края, но това не се получи и Япония успя да изравни – 3:3. След това последваха и няколко опасни атаки, при които Буфон направи чудесни спасявания, а на 3 пъти и гредата му помогна да запази резултата. В 86-та минута дойде и мигът на юношите на Ювентус Маркизио и Джовинко. Първо Де Роси успя да изведе по чудесен начин Маркизио, който останал сам срещу вратаря не се поколеба и подаде на Джовинко, който се бе позиционирал перфектно и нямаше как да сбърка на празна врата от блирзо – 4:3. Това се оказа и последния гол в срещата, който трябва да вдъхне малко повече увереност в 10-ката на Италия.

Следващата среща на Италия е в събота от 22 часа българско време, когато те ще се изправят срещу домакините от Бразилия за битката за първото място в Група А. Победата ще бъде от огромно значение, защото ще позволи на дадения отбор да избегне среща със Световните шампиони Испания на полу-финала.