С човек по-малко Ювентус разби Наполи с 3:0

С човек по-малко Юве разби Наполи с 3:0

Ювентус тотално надигра Наполи и ги разби само с 3:0 благодарение на добрите спасявания на Рейна. Голове на Йоренте, Пирло и Погба приближиха Бианконерите само на 1 точка от лидера Рома.

Ювентус - Наполи 3:0

Picture: Juventus.com

Само след минута и половина, Фернандо Йоренте вече бе в прегръдките на съотборниците си след като се оказа на правилното място и след рикошет в крака на Тевес, топката попадна в испанския национал, който не се замисли и откри резултата. Последваха силни минути за Юве, но през първата част до втори гол не се стигна заради добрите намеси на Рейна.

Второто полувреме Ювентус не започна също толкова силно, колкото и първото, но след това се поправи и довърши противника. Първо Андреа Пирло успя да отбележи от своите специалитети – пряк свободни удари – невероятен гол, с който покачи на 2:0 в 74-та минута.

После и Пол Погба взриви Ювентус Стейдиъм с гол, който ще остане в историята на Серия А като един от най-красивите. В 80-та минута французинът пое топката пред наказателното поле и си я нагласи на волето, а ударът му със 101 км/ч се оказа кинжален и остави Рейна с отворена уста. Топката се удари от вътрешната страна на левия страничен стълб на вратаря и влезе за 3:0. Явно Наполи остава любима жертва на френското златно момче, след като именно срещу тях той отбеляза първия си гол в Калчото след подобен удар от голяма дистанция.

Дори и късното изгонване на Анджело Огбона не успя да развали магическата нощ в Торино и след последния съдийски сигнал Антонио Конте се присъедини към своите футболисти на терена за да отпразнуват заедно трудно спечелените, но напълно заслужени, 3 точки. Видео с головете може да намерите тук!

Хубавата вечер бе почти развалена след като се разбра, че феновете на Ювентус ще бъдат наказани заради песни и скандирания против жителите на Неапол. Curva Nord ще бъде затворена за 1 среща (с Удинезе), а Curva Sud за 2 срещи (с Удинезе и Сасуоло). Това означава, че при завръщането на Давид Трезеге в своя дом, стадионът няма да бъде пълен, което е наистина тъжно.

Накрая искаме да се извиним на нашите редовни читатели, защото заглавието не отговаря много на истината, но след като всички медии постоянно омаловажават нашите успехи и излизат с подобни заглавия, когато побеждаваме и опонентът остава с човек по-малко в края (при резултат 3:0, примерно, и червен картон в 80-та минута и без повече голове до края, заглавието винаги е “Юве победи 10 от отбора Х”), така и ние решихме този път да използваме тяхната методика и да напишем нещо подобно. Извиняваме се ако сме подвели някого, приемете го като малка закачка с южняците.