Рекорд по точки за Антонио Конте начело на Ювентус

Рекорд по точки за Конте

Победата с 0:2 като гост на Ливорно в неделя се превърна в най-добрия старт в Серия А за Антонио Конте начело на Ювентус.

Антонио Конте

Picture: Juventus.com

След 13 срещи, Старата Госпожа събра 29 точки през първия сезон на Конте и 32 през последната кампания. Сега Юве има 34 точки, благодарение на 11 победи и 1 равен.

Единствената загуба на Бианконерите през този сезон дойде през 8-ия кръг с 4:2 от Фиорентина. Трябва да отбележим, че Юве водеше с 0:2 до средата на второто полувреме, но допусна 4 гола за 15 минути, които шокираха гостите преди важния мач с Реал Мадрид от Шампионската Лига.

Единственият равен пък дойде в 3-тия кръг, когато Ювентус направи 1:1 като гост на Интер и изпусна един куп положения, като пропускът на Исла в последната минута беше наистина фрапантен.

Тази вечер Рома направи трети пореден равен 0:0 срещу отбора на Каляри. Така Джалоросите останаха на 1 точка зад Бианконерите, което остави Юве еднолично начело в класирането. Ювентус ще се опита да направи хет-трик от Скудета, предвождани от бившия си полузащитник. Това няма да е толкова лесно, имайки предвид подсилените италиански отбори през този сезон, както и срещите от Шампионската Лига, които значително натоварват програмата на Юве. Тази кампания ще бъде едно огромно предизвикателство и ще покаже до колко този отбор е израснал и дали е жаден за още успехи.