Ювентус победи Болоня с гол на Погба в края на мача 2:1

Погба донесе победа на Ювентус в края

Погба донесе победа на Ювентус в краяПол Погба донесе ценна победа за бианконерите срещу Болоня, след като отбеляза късен гол в добавеното време на срещата.

Антонио Конте направи няколко промени от последния мач с Катаня в неделя. На мястото на Киелини в игра се появи Касерес, Исла замени Лихтщайнер отдясно, Джакерини смени наказания Видал и на Асамоа беше дадена почивка за сметка на Де Челие отляво. В нападение започнаха отново Бендтнер, но този път в партньорство с Куалярела.

Ювентус започна мача добре, но не успя да създаде голово положение до 15-та минута. Погба, който започна втория си мач за бианконерите само в рамките на 4 дни, нямаше шанс и нацели гредата. След това Куалярела опита с удар по земята да затрудни Алярди, но вратаря спаси. Малко по-късно и Бендтнер опита да се разпише, но вратаря на гостите отново спаси, въпреки че беше доста затруднен. Най-доброто положение за първата част дойде в самия й край, когато Пирло подаде прекрасно към Погба, който опита с глава удар, но не уцели вратата.

Изглеждаше, че е нужна малка частица магия за да се отвори пътя към гола във вратата на Болоня, след като през първата част бианконерите изпуснаха една дузина положения. В 55-та минута Погба изведе чудесно Джакерини, който с глава насочи към Куалярела и последния не сбърка от близо да открие резултата – 1:0.

Този развой на срещата накара гостите от Болоня да се отворят и да погледнат към вратата на Джиджи Буфон. Въпреки че не се виждаше как може да създадат сериозно положение, това се случи. Де Челие имаше основен принос за това, след като поднесе топката на тепсия на Тайдер, до граница на наказателното поле. Халфът не се поколеба и веднага стреля, топката срещна страничната греда и влезе във врата за 1:1.

Точно, когато изглеждаше, че Ювентус отново ще преживее от онези вечери, в които играе и създава много чисти положения, но накрая завършва наравно. Обаче в този случай усилията на бианконерите бяха възнаградени. В 92-та минута на мача, Джовинко центрира отляво и намери чудесно Пол Погба, който с глава вкара победния гол за Юве – 2:1. Това бе и първа победа на “Старата госпожа” срещу Болоня в Торино в рамките на 3 години.

Ювентус 2:1 Болоня

Голове: Куалярела 55′, Тайдер 71′, Погба 90’+2