Непобедимият Ювентус не се даде на Челси на Стамфорд Бридж

Непобедимият Ювентус не се даде на Челси

Chelsea Juve 2:2Ювентус показа завидно самочувствие и силен отборен дух и успя да навакса 2 гола пасив на Стамфорд Бридж срещу европейския шампион Челси. Домакините вкараха 2 красиви гола в рамките на 2 минути чрез Оскар, но бианконерите не се предадоха и успяха да изравнят чрез Видал и резервата Куалярела, който можеше да донесе и победа на своя отбор, но гредата му попречи 4 минути преди края на срещата.

Антонио Конте заложи на най-добрия състав, с който разполага в момента. Въпреки това сините започнаха мача по-добре, като пресираха още от първата минута на срещата, но до по-сериозно положение пред Буфон така и не успяха да стигнат.

Първото чисто положение в мача се откри пред Маркизио, който получи великолепен пас от около 30-40 метра от Андреа Бардзали. Останал сам срещу вратаря, Ил Принчипино обаче не успя да овладее хубаво топката и Чех излезна и го изпревари.

Следващото чисто положение отново бе за Юве. Видал успя да изведе Вучинич в много добра позиция отдясно и останал сам срещу Чех, диагонално, Зоро не успя да насочи хубаво топката и я изпрати в страничната мрежа на вратата.

Отговорът на Челси беше доста горчив за привържениците на Ювентус. В 31-та минута, докато Видал получаваше медицинска помощ извън терена, Оскар опита удар извън наказателното поле и по всичко личеше, че Буфон ще избие топката, но точно преди него се намеси Бонучи, който опита да изчисти, но неуспешно и тя обърка Джиджи и влезе за 1:0. Голът бе записан на името на Оскар, но според мен това не беше обикновен рикошет, защото защитникът на Юве опита да избие, но това е само мое мнение.

След като поведоха в резултата, едва ли някой е очаквал, че Челси ще вкара веднага и втори гол. Минутата бе 33-та и героят за сините от Лондон отново бе Оскар. След грешка на Асамоа, сините овладяха топката и голмайстора до момента получи добър пас и с хубаво спиране на топката на границата на дъгата, успя да си освободи пространство за стрелба. Без да се замисля отправи удар и топката влетя красиво и неспасяемо в ъгъла на Буфон за 2:0, този път без късмет и помощ от противников играч.

Футболистите на Ювентус се гледаха и не вярваха какво се случва. Само за 2 минути те допуснаха 2 гола и положението ставаше изключително трудно. Предстоеше им много работа ако искаха да се върнат в срещата, затова те увеличиха оборотите и натиснаха своя съперник.

В 38-та минута най-накрая се случи нещо хубаво и за бианконерите. Асамоа опита пробив отляво, но след като бе затворен от двама защитници, не му остана друг избор освен да върне малко назад към Маркизио. Той веднага видя непокрития Видал около дъгата на наказателно поле и му подаде. Чилиецът пое хубаво топката, като финтира едновременно двама защитника и успя да отправи удар между краката на трети – Тери. Кълбото влетя директно в левия ъгъл на Чех, като не му остави никакви шансове. Видал дори не успя да се зарадва, защото накуцваше след като няколко минути преди това стъпи на криво и останаха съмнения, че ще напусне игра. Въпреки това той стисна зъби и дори отбеляза гол. Но това не беше всичко, той изцяло пое ролята на Пирло, защото той бе пазен персонално през цялото време и не съумяваше да владее топката толкова често, колкото сме свикнали да гледаме всички.

В края на първото полувреме Андреа Пирло имаше шанс да изравни от пряк свободен удар, но топката мина близо до страничната греда в аут. Това бе и последния момент от първата част. Очакваше се също толкова атрактивно и интересно второ полувреме.

Футболистите на Ювентус започнаха второто полувреме със същия дух и решителност, като в края на първата част. Челси разчитаха повече на контра атаки и търсеха грешки на съперника. Така се и стигна до силен удар отдясно по диагонала на Иванович извън наказателното поле, който Буфон успя да отрази. След това и топовен шут на Лампард от пряк свободен удар от границата на наказателното поле бе боксиран от Джиджи.

Усещайки шанса да вземе ценна точка на Стамфорд Бридж, Карера направи 2 смени като пусна в игра Куалярела и Исла на мястото на Джовинко и Лихтщайнер. Това се оказаха и ключови смени, защото не се наложи на заместника на Конте да чака дълго, за да извлече дивиденти.

В 81-та минута Маркизио пусна фантастичен пас към резервата Куалярела, който се оказа сам срещу Чех и успя да прекара топката между краката на вратаря за да взриви трибуната на Юве – 2:2. Рядко получаващият шанс за изява нападател, се отплати за доверието с много ценен гол.

Но това не беше всичко, в 87-та минута Фабио Куалярела можеше да остави името си завинаги в историята на Ювентус, но гредата му попречи. Видал пусна извеждащ пас вдясно към Исла, който веднага продължи към нападателя на Юве. Последния беше с гръб към вратата и много близо до границата на наказателното поле. Куалярела направи опит за нещо наистина красиво, завъртя се на мига и опита без да губи време техничен удар към далечния ъгъл на Чех. За късмет на Челси, топката падна върху горната греда и излезе в аут. Това бе и последния по-сериозен момент в мача.