Ювентус победи трудно при гостуването си на Сиена с 1:2

Маркизио разплака Сиена в края за 1:2

Сиена - Ювентус 1:2Късен гол на Клауидо Маркизио 5 минути преди края донесе ценни 3 точки на Ювентус и ги изпрати еднолично на върха преди мача на Наполи и Удинезе. Бианконерите доминираха почти през цялата среща, но не можеха да намерят път към гола, след като Сиена се защитаваше с всички футболисти.

Чрез третия си гол от пряк свободен удар за сезона, Пирло откри резултата за 0:1. В края на полувремето обаче, Калайо изравни за 1:1. След куп пропуски и създадени положения Маркизио успя да донесе победата за Юве точно 5 минути преди края на мача.

Конте трябваше да направи промяна в защита, след като в последния мач срещу Рома, спечелен с 4:1, Бонучи получи своя четвърти жълт картон от началото на сезона и бе наказан за този мач. На негово място доверие получи младока Мароне, който през 2010/2011 година игра под наем в Сиена. В атака отново имаше въртележка, след като този път Джовинко се завърна да партнира на Вучинич.

Домакините, които започнаха сезона по великолепен начин и наваксаха 6-те точки наказание, имаха чудесна възможност да открият резултата още в първите минути. Росина получи хубаво топката на границата на наказателното поле, но не успя да уцели добре коженото кълбо и не затрудни Буфон.

След тази възможност бианконерите взеха нещата в свои ръце и започнаха да налагат своя стил на игра. Джовинко проби между няколко защитника и точно преди да навлезе в наказателното поле бе фаулиран. Зад топката застанаха двамата с Пирло. Атомната мравка се засили, но само финтира и прескочи топката, а след това Пирло залъга и футболистите и вратаря на домакините и пусна топката под стената. Пеголо успя да се намеси, но бе късно и не бе достатъчно, кълбото влетя в мрежата за 0:1 в 14-тата минута.

Малко след това в центъра на терена, но до тъч линията, се разигра сцена достойна за драматичния театър. Киелини успя да надбяга Росина и да го изпревари за една топка, но футболистът на Сиена се възползва от лекия контакт между ръката на защитника на Юве и гърдите му. Той веднага падна и се хвана за главата, като по този начин изпроси жълт картон за Киело, въпреки че на повторенията ясно се виждаше, че не може да става въпрос за никакво нарушение. Бранителят на бианконерите не сдържа нервите си и разкритикува съдията, което може бе и в основата на картона. Още по-странното в случая бе, че страничния съдия, който бе само на 2-3 метра от ситуацията, не вдигна своя флаг. Но за сметка на това главния арбитър успя да “види” ситуацията от 20-тина метра.

Ювентус продължаваше да доминира, но домакините не мислеха да се дадат на именития си съперник толкова лесно и показаха, че могат да бъдат много опасни десетина минути след гола на Пирло. Зе Едуардо пусна към Емануеле Калайо, който успя да излъже Буфон и да го прати в другия ъгъл, но не успя да свърши най-лесното, а именно да вкара в опразнения ъгъл. Така топката мина до гредата и резултата остана непроменен.

Малко след това в центъра на терена Киелини се опита да избие топката от краката на Фелипе, но последния успя да я удари секунда преди защитникът на Юве да играе с нея. Така Киело уцели крака на колегата си, но и на повторенията се видя, че нямаше умисъл в действията на бранителя на гостите. Въпреки това, наставникът на домакините Серсе Козми вдигна луд скандал и чудно как, но не бе изгонен.

Веднага след това Юве показаха, че няма да проспят мача и създадоха 2 чудесни възможности. Първо Пирло разтресе гредата от идентична ситуация като при първия гол и остави Пеголо безпомощен, но този път късметът бе с вратаря на домакините. Няколко минутки по-късно Козми вече бе изгонен, като камерите не показаха точно какво се случи.

Малко след това бе ред на Маркизио да опита късмета си с хубав удар от границата на наказателното поле след като финтира защитник, но Пеголо се намеси подобаващо и изби в корнер.

След толкова пропуски на Юве се стигна до горчив за тях момент. Секунди преди края на 2-минутното продължение на първата част, Де Челие направи фрапантна грешка и остави Анджело да премине прекалено лесно покрай него. След това не беше трудно за играча на Сиена да подаде към далечната греда на вратата и да намери Калайо, а за нападателят бе лесно да изравни резултата с удар с глава в опразнената врата.

Второто полувреме започна със същото темпо за Юве и те бяха пределно решени да поправят грешката от края на първата част. На терена се появи Асамоа на мястото на грешника Де Челие. Бианконерите не спираха да създават положения, но до гол така и не се стигаше. Вучинич, Джовинко и Видал се отличиха с пропуски, докато от другата страна на терена Киелини изпробва рефлексите на Буфон. Защитникът се опита да върне една топка с глава към Джиджи, но тя се оказа доста коварна след като летеше и се виждаше как влиза точно под напречната греда, но вратарят на бианконерите внимаваше и успя да избие в корнер.

Времето минаваше, а гол не падаше. Последваха 2 смени, Лихтщайнер и Мароне бяха жертвани за Джакерини и Куалярела и Юве заигра в схема 4-3-3. Промяната в схемата оказа влияние и бианконерите бяха прибрали домакините в собствената си половина, като не им позволяваха да мислят за друго освен да се защитават.

В 84-тата минута Джовинко проби отляво и успя да центрира към Киелини, но защитникът на Юве нямаше шанс да стреля и реши да свали топката за Маркизио, който не остави никакви шансове за Пеголо и вкара първия си гол за сезона – 1:2. Това бе и победния гол в мача и се вижда, че този отбор вече показва шампионски манталитет и продължава с победите в първенството, за разлика от миналата година, когато много често подобни срещи завършваха наравно.