Ювентус загуби от Интер 1:3 и прекъсна 49 мача без загуба

Ювентус загуби от Интер с 1:3

Ювентус загуби от Интер с 1:3Бианконерите прекъснаха своята серия от 49 мача без поражение в Серия А след като допуснаха да бъдат обърнати през второто полувреме. Мачът се игра на 03.11.2012 година.

Всичко изглеждаше много добре, след като още в 18-та секунда Артуро Видал откри резултата след бърза атака на Юве. Но през второто полувреме Интер показа характер и обърна срещата след гол от дузпа и добавка на Милито за 1:2 и гол на Паласио в самия край за 1:3.

Антонио Конте имаше лукса да му бъдат на разположение почти всички футболисти. В титулярния състав се завърнаха Киелини, Лихтщайнер, Маркизио, Видал, Асамоа, Вучинич и Джовинко.

Ювентус започна по прекрасен начин срещата, като едва ли някой е очаквал, че още в 18-та секунда те ще поведат с 1:0. Скоростна атака и пас на Вучинич към Асамоа изведе последния на чудесна позиция. Ганаецът видя включилия се Видал и му подаде, а за чилиеца не беше трудно да се разпише на опразнената врата. Голът не бе толкова сладък, след като се видя на повторенията, че при паса на Вучинич към Асамоа, последния е бил в засада.

Както обикновено и този път бианконерите не се задоволиха само с 1 гол и започнаха да търсят втори. Андреа Пирло успя два пъти да изведе Маркизио зад отбраната на нерадзурите, но и при двата опита да стреля от воле, “Il Principino” не успя да преодолее Ханданович.

Страмачони направи няколко промени в тактиката на полувремето с надежда да постигне първа победа в Торино от 5 години насам, след успеха за Купата на Италия през 2008 година. В началото на втората част Камбиасо и Касано опитаха няколко удара от далечна дистанция, но безуспешно. Малко по-късно Видал имаше шанс да удвои резултата, но Ханданович спаси удара по земя.

След като Касерес се появи в края на първата част на мястото на Лихтщайнер, който бе близо до изкарване на втори жълт картон, на терена се появи и Бендтнер на мястото на Вучинич. Въпреки че бианконерите изглеждаха опасни напред, нападателите не успяваха да създадат кой знае какво. Бонучи бе човека, който опита да разчупи защитата на Интер. Той проби през центъра, мина покрай няколко защитника и шутира, но Ханданович отново спаси.

Повратният момент в мача дойде в 58-та минута. Явно съдията Талиавенто бе видял грешката през първото полувреме и бе решил да компенсира гостите. При едно центриране бе отсъдена дузпа за нарушение на Маркизио срещу Милито. На повторенията се видя, че първо халфът на Юве наистина дърпа нападателя на Интер за фланелката, но извън наказателното поле и самия голмайстор на нерадзурите преиграва при падането. Дузпата бе реализирана от Милито и резултатът бе изравнен – 1:1. Това не бяха единствените компенсации на съдията Талиавенто, който раздаде нелепи жълти картони на защитниците на Юве – Лихтщайнер, Киелини и Бонучи и на халфа Пирло, а подобни нарушения на нерадзурите не бяха санкционирани, дори понякога не бяха и маркирани.

След изравнителния гол Страмачони реагира веднага и реши да укрепи халфовата линия като изкара Касано и пусна Гуарин. Това явно се оказа ключова смяна, след като при една контра атака, именно Гуарин стреля, Буфон успя да избие, но топката попадна в Милито, който вкара на опразнената врата за 1:2.

Алесио реагира на мига, като пусна Куалярела на мястото на Касерес за да увеличи нападателната мощ на Ювентус. Бендтнер беше близо до гол, след като се възползва от грешка на защитата на Интер и опита да отбележи от аут линията, вместо да подаде на някои от чакащите си съотборници. Кълбото обаче премина встрани. Малко след това и Куалярела опита удар от дистанция, но той профуча до вратата.

След като бианконерите се бяха впуснали в атака с всичко възможно в търсене на изравнителен гол и продължаване на серията си без загуба, те получиха още един тежък удар. При една контра атака в края на мача, Паласио бе оставен сам срещу Буфон, който направи каквото можа, но топката рикошира в тялото му и бавно влезе за 1:3.

Това бе и края на една уникална серия от 49 мача без загуба в шампионата. В началото на тази серия никой не е и предполагал, че нещо подобно може да се случи. Още по-малко след двете поредни 7-ми места в Серия А. Антонио Конте успя да промени изцяло облика на отбора и да ги мотивира така, че те да повярват, че са способни на всичко и че могат да победят абсолютно всеки отбор, който се изправи срещу тях. Надявам се, че това може да остане малка утеха за феновете – все още нямаме загуба като гост в Серия А и там можем да подобрим серията на Милан. А когато купим класен нападател през януари, ще сме готови за нов цикъл без загуба, който със сигурност ще надхвърли 60 мача.

Ювентус 1:3 Интер

Голове: Видал 1′, Милито 59′ (дузпа), Милито 75′, Паласио 90′