Ювентус се разправи с Фиорентина и записа нова победа 2:0

Ювентус се разправи с Фиорентина

Футболистите на Ювентус тотално надиграха гостите от Флоренция и по този начин се отблагодариха на феновете си за големия интерес и препълнения стадион. Мирко Вучинич и Алесандро Матри донесоха успеха на бианконерите с 2:0. Резултатът можеше да е доста по-изразителен, но футболистите на Антонио Конте, който в този мач не бе на скамейката заради наказание, пропуснаха един куп чисти положения.

Вучинич и Матри празнуват след гол

Picture: Juventus.com

Първата по-опасна ситуация в срещата се откри пред Клаудио Маркизио в 10-та минута. Юношата на Юве започна своя официален мач №200 за бианконерите. Той се завъртя покрай Савич по чудесен начин и стреля от дъгата на наказателното поле с левия крак, но топката профуча много близо до гредата в аут.

Малко след това Пирло изпълни много бързо и хитро пряк свободен удар и изненада защитата на виолетовите като изведе Вучинич сам срещу Вивиано, но ъгълът не бе много голям и нападателя на Юве пропусна.

В 17-та минута дойде и най-чистото положение за Фиорентина през първата част. Куардадо отправи удар, който бе блокиран частично и топката попадна в Мароне. Юношата на Юве не успя да я уцели и тя се озова в Йоветич, който стреля по земя към вратата, но Буфон внимаваше и изби с левия си крак.

Само 2 минути по-късно, бианконерите се възползваха от пространството, което им бе оставане и откриха резултата. Пирло опита да намери Матри с дълъг пас, но Ронкалия успя да избие с глава. Топката се озова в Мирко Вучинич, който не се поколеба и отправи страхотен удар с воле като не остави никакви шансове за Вивиано.

Футболистите на Ювентус успяха да се поздравят с втори гол в 41-та минута. Изцяло изработен от Артуро Видал, който се разходи през защитата на Фиорентина и подаде на непокрития Матри, който не сбърка и направи резултата 2:0. Комичното в случая бе, че нападателят на Юве вкара гола без бутонка, защото точно преди удара тя излетя от крака му.

Момчетата на Антонио Конте не мислеха да спират с чудесната си игра и през второто полувреме. Само 2 минути им бяха необходими за да създадат нова голова ситуация. Де Челие проби по левия фланг и изкара топката за Видал на границата на наказателното поле, но ударът на чилиецът профуча малко над напречната греда.

По-късно и Лихтщайнер напомни за себе си по дясното крило. Швейцарецът изведе Матри на добра позиция срещу Вивиано, но от много малък ъгъл нападателят не успя да вкара.

След това бианконерите заиграха малко по-спокойно, мислейки вече за мача във вторник със Селтик и диктуваха срещата без да си дават много зор. С няколко възможности до края се отличиха Погба и Джовинко, но резултатът остана непроменен. Така Ювентус отново дръпна на върха пред Наполи с 5 точки.