Ювентус обърна Дженоа за 1:3 и постигна трета поредна победа

Ювентус обърна Дженоа в оспорван мач

Genoa Juve 1:3Мирко Вучинич и Квадво Асамоа се появиха на терена през второро полувреме за да обърнат мача до 1:3, след като на почивката резултата беше 1:0 за Дженоа. Имобиле откри за Дженоа, а Джакерини, Вучинич от дузпа и Асамоа обърнаха мача през втората част.

Антонио Конте направи няколко промени преди мача, като в титулярния състав започнаха Касерес, Джакерини, Де Челие и Матри, вместо Лихтщайнер, Видал, Асамоа и Вучинич. Дали заради липсата на игрово време до момента или нещо друго, доверието на треньора не бе оправдано и 4-те смени не оправдаха очакванията.

Бианконерите изпитваха сериозни затруднения през първата част и не можеха да намерят ритъма си на игра. След не толкова чисти пропуснати положения на Бориело и Янкович, се стигна и до първото по-сериозно в мача, след като домакините организираха бърза контра атака, Чиро Имобиле се озова сам срещу Джиджи Буфон и прати топката покрай него, но не уцели вратата.

В 18-тата минута обаче, играчът който е собственост на двата отбора успя да открие резултата след доста прецизен удар в десния ъгъл на вратата пазена от Буфон. Ударът на Имобиле не беше силен, но за сметка на това много точен, облизвайки вътрешната страна на гредата и 1:0 за Дженоа.

Изправени пред трудна задача, бианконерите запазиха самообладание и започнаха да налагат своята игра с много пасове. Джовинко имаше добра възможност да изравни, но ударът му беше избит от защитник над вратата. Матри също беше близо да изравни към края на полувремето от удобен ъгъл, но нападателят не успя да преодолее Фрей.

В 43-тата минута след една контра атака се наложи на Бонучи да спира не позволено играч на Дженоа. Защитникът на Юве получи жълт картон, защото не беше последен, както изглеждаше отначало. След повторение на ситуацията се видя, че Клаудио Маркизио е последния играч в този момент.

Второто полувреме започна доста обещаващо, след като футболистите на Ювентус вдигнаха оборотите и се преместиха трайно в половината на Дженоа. Корнер след корнер и най-вече след гредата на Джовинко, беше въпрос на време коженото кълбо да попадне в мрежата на домакините.

Повратната точка настъпи в 55-тата минута, когато на мястото на Де Челие и Матри, които наистина не показаха нищо в този мач, се появиха Асамоа и Вучинич. Двамата бяха в основата на всичко по-интересно през второто полувреме.

В 60-тата минута обаче, след центриране Бориело нацели напречната греда. Малко след него и Бертолачи имаше уникален шанс да покачи на 2:0, но само брилянтната намеса на вратар номер едно за всички времена – Буфон, успя да спаси бианконерите. Точно след това спасяване започна всичко. Последва бърза контра атака и Вучинич се озова с топката отдясно. Той пусна към засиления Джакерини на границата на наказателното поле и последния с много прецизен и точен удар не остави шансове за Фрей – 1:1.

В оставащите по-малко от 90 минути, темпото се повиши още повече. Вучинич и Асамоа не спираха да опитват да създават положения. И след като черногорецът асистира за първия гол, дойде време и ганаецът да донесе своя принос в мача. Той нахлу отляво в наказателното поле и след като финтира и задмина Сампириси, защитникът на домакините го задържа за фланелката, което не бе достатъчно и се наложи да използва и краката си. Реферът не се поколеба и за секунда и отсъди 11-метров наказателен удар. Футболистите на Дженоа дори не протестираха. Зад бялата точка застана Вучинич, който разкри, че Джовинко го е оставил той да изпълни дузпата. Хладнокръвно и много точно Зоро реализира в левия ъгъл на Фрей, който успя да хване посоката, но не и топката.

Импулсът в играта на бианконерите не спираше и след пробив на Вучинич отдясно в 84-тата минута, той пусна топката успоредно на гол линията. Стана лек рикошет и Асамоа успя да засече от 1-2 метра в опразнената врата за 1:3 и така сложи край на спора.

Дженоа – Ювентус 1:3

Голове: Имобиле 18′, Джакерини 61′, Вучинич 78′, Асамоа 84′