Юве направи 1:1 срещу Шахтьор в дебюта си на Juventus Stadium

Ювентус изстрада 1:1 срещу Шахтьор

Ювентус - Шахтьор 1:1Бианконерите извадиха късмет, че не загубиха първия си мач от Шампионската лига на “Juventus Stadium”. Шахтьор поведоха в 23-тата минута чрез Тейшейра, а само 2 минути по-късно Бонучи успя да изравни.

Феновете не напълниха стадиона и там имаше около 30 000 души (11 000 по-малко от максималния капацитет). Дали това беше протест против високите цени на билетите или просто работния ден и късния час се оказаха проблем за някои хора, не стана много ясно.

Антонио Конте бе заложил на 10 от футболистите, които започнаха и срещу Челси на Стамфорд Бридж, като единствената промяна бе Матри на мястото на Джовинко.

Ювентус започнаха много добре мача, като владееха топката през по-голямата част от времето в началото, и имайки едно наум за контра атаките на Шахтьор. Точно такава атака се разви в 6-тата минута, когато Рат проби отляво и пусна топката към далечната греда, където Мхитарян закъсня и не отправи точен удар. Малко след това и Маркизио имаше чудесен шанс след великолепен пас на Пирло, но халфът на Юве не успя да уцели вратата.

В 23-тата минута и гостите създадоха опасно положение чрез Вилиан, който стреля извън наказателно поле, но топката се отби в защитник на Ювентус и се върна отново при него. Тогава той пусна хитър пас към Тейшейра, който бе оставен сам и за последния бе много лесно да стреля и да открие резултата – 0:1.

Само  2 минути по-късно обаче, Пирло центрира от корнер по земята към точката за изпълнение на наказателен удар. Там Бонучи се бе освободил и разстреля вратаря на гостите за 1:1. Така и завърши първото полувреме без повече интересни положения.

Втората част започна доста динамично за Ювентус, след като бяха прибрали своя съперник в собствената му половина. Малко след това бианконерите можеха да излязат напред в резултата, но Матри пропусна изгодно положение след чудесен пас на Лихтщайнер. Именно швейцарецът беше най-активният футболист на Юве и създаде много проблеми на Рат със своите пробиви отдясно.

Ювентус продължи да търси гола, но той така и не идваше. Пропуснатите възможности можеше да се окажат фатални, след като в 59-тата минута Вилиан се озова на стрелкова позиция и изпрати топката на сантиметри покрай гредата на Джиджи Буфон.

Най-опасното положение за Юве през втората част бе пропиляно от Матри. Влезлият на мястото на Вучинич – Джовинко – направи страхотен пробив отляво и пусна остро по земята към нападателя. Матри успя да изпревари вратаря Пятов, но не успя да уцели опразнената врата и прати топката над гредата.

От другата страна на игрището Буфон нямаше кой знае колко работа, но в 73-тата минута му се наложи да показва класа и да избие удар на Сърна от пряк свободен удар.

В последните минути на срещата сякаш се усети умора в отбора на домакините и Шахтьор се опитаха да се възползват максимално от тази ситуация. Те натиснаха и пресираха дълбоко в половината на Юве. Тази стратегия бе доста печеливша, след като не остави никакви шансове на бианконерите да организират смислена атака до края на мача.

В края на срещата гостите от Украйна изпуснаха златна възможност да нанесат поражение на Ювентус. Вилиан бе останал сам срещу Буфон в наказателното поле, който нямаше какво да направи в този случай. Ударът на нападателя обаче срещна напречната греда и така резултатът остана непроменен – 1:1.

Ювентус 1:1 Шахтьор Донецк

Голове: Тейшейра 23′, Бонучи 25′