Ювентус отново не победи след 1:1 с Нордселанд в Дания

Ювентус изгуби нови точки в Европа

Вучинич изравни срещу НордселандБианконерите стигнаха до равенство 1:1 срещу Нордселанд и записаха 9-то поредно равенство в Европа и 13-ти мач без загуба. Това обаче не радва феновете, защото всички очакват победи.

Това бе една от онези вечери, в които ставаме свидели на една дузина положения пред вратата на съперника, но отново си тръгваме без победа. Още по-странното бе, че дори трябваше да изравняват резултата, след като изоставаха в него цели 30 минути от 50-тата до 80-тата.

Ювентус започна срещата с няколко промени от последния мач срещу Наполи, където бианконерите победиха с 2:0. Буфон се завърна на вратата след като излекува контузия в адукторите, която му попречи да играе срещу Дания за Италия и срещу Наполи за Юве, въпреки неговото желание. Лусио замени Бардзали в защита, Исла и Де Челие се появиха на мястото на Лихтщайнер и Асамоа, а в нападение бе гласувано доверие на Матри да партнира на Джовинко.

Първи възможности се откриха пред Де Челие, Видал и Пирло, но ударите им бяха неточни. Ювентус ускори темпото и пресата върху датчаните, на които им се наложи да се приберат дълбоко в своята половина.

В 12-та минута Пирло намери Джовинко в наказателното поле със запазените си пасове. Първото докосване на нападателя бе отлично, но Окоре успя в последния момент да избие топката и да предотврати почти сигурен гол. Нордселанд отговориха веднага, Лоренцен и след това Бекман опитаха удари извън наказателното поле, но и в двата случая те не затрудниха Буфон.

Мачът беше приятен за наблюдаване, с високо темпо и опити за атаки от двата отбора. Юве проби отляво и Де Челие пусна за Джовинко, но вратаря Хансен внимаваше и успя навреме да предотврати опасността. Секунди по-късно вратарят на домакините изрита една топка силно напред, която позволи на Джон да излъже защитата като не попадна в засада, но Джиджи Буфон спринтира и успя да стигне първи до топката и игра с гърди извън наказателното поле, за да предотврати голямата опасност. Веднага след това Джовинко получи нов шанс с хубав пас, той заобиколи вратаря Хансен, но от малък ъгъл не успя да вкара в опразнената врата. Секунди по-късно отново Джон бе близо до удар, но Буфон успя да излезе и да избие в корнер преди топката да стигне до нападателя на домакините.

“Атомната мравка” бе най-голямата заплаха на Ювентус в този мач като гонеше всяка топка и създаваше постоянно напрежение в отбраната на домакините. В 40-та минута отново Джовинко бе в центъра на събитията след като отправи удар по земята с левия крак, Хансен успя да избие топката, но Матри се размина и не успя да достигне до нея за да я вкара.

2 минути преди края на първото полувреме чудесна комбинация между Пирло, Матри и Джовинко стигна до Маркизио, който от воле шутира, но топката рикошира в защитник на Нордселанд и излезе в корнер.

Втората част започна още по-динамично за Ювентус, след като видимо си личеше, че футболистите не бяха доволни от резултата до момента. В рамките на само 2 минути Хансен трябваше да избива удар с глава на Матри и да боксира шут на Джовинко.

По всичко си личеше, че второто полувреме ще мине под диктовката на Юве, докато Киелини не фаулира Андреас Лаудруп (син на легендата Михаел) на границата на наказателното поле. Зад топката застана Бекман, който изпълни по прекрасен начин пряк свободния удар в левия ъгъл на Буфон и въпреки че успя до докосне топката, вратар №1 не успя да спаси своя отбор и резултата бе открит – 1:0.

Това не успя да пречупи бианконерите и те продължиха да атакуват. Де Челие проби отново отляво и центрира към Джовинко, който игра с глава и бе много близо до гола, но Хансен успя да избие с края на пръстите си, а след това показа чудесен рефлекс и изби удар на Видал. Чилийският халф имаше още една възможност 20 минути преди края, но този път топката рикошира в защитник и излезе в корнер.

2 минути по-късно Вучинич се появи на терена, сменяйки Матри. Тогава Пирло имаше възможност да вкара 4-я си гол за сезона от пряк свободен удар, но Хансен се разтегна и успя да избие в корнер. В този момент на срещата се виждаше, че има само един отбор на терена, но липсата на шанс пред гола не позволяваше на Юве да изравни.

В 75-тата минута и Исла имаше възможност да се разпише след като отправи хубав удар, но топката отново бе избита от Хансен. Минута по-късно Лусио напусна и на негово място се появи Бендтнер и Юве смени схемата на 4-3-3. Яростните атаки продължиха, Вучинич и Видал размениха пасове в наказателното поле, след което чилиецът стреля, но отново вратаря на домакините успя да избие топката.

В 81-та минута най-накрая логичното се случи, след като Исла проби отдясно и центрира по земя към Вучинич, който успя да засече и да изравни резултата – 1:1.

Искайки трите точки в срещата, Алесио направи последната си смяна като на мястото на Видал в игра се появи Джакерини. В 88-та минута Бендтнер имаше възможност да се разпише, но ударът му с глава бе безкрайно разочароващ и неточен. Още един шанс малко след това пред Вучинич бе избит далеч от вратата.

Просто топката не искаше да влезе и въпреки усилията на Ювентус до последната секунда, резултата не се промени. Така бианконерите останаха с 3 точки от 3 мача, на една по-малко от втория Челси, който загуби от Шахтьор. Сега единствено победи ще бъдат нужни за да може да се класираме напред.