Ювентус победи заслужено Катаня с 0:1 като гост

Юве заслужено победи Катаня като гост 0:1

Юве победи Катаня с 0:1Третият гол на Артуро Видал за сезона донесе 3 точки на Юве като гост на Катаня. Този мач изобщо не беше от скучните, след като през първата част главния съдия отмени редовен гол на Катаня. Докато при гола на Видал останаха съмнения за засада на Бендтнер при паса от Пирло. Въпреки тези грешки, бианконерите доминираха от самото начало на срещата до самия й край и изпуснаха още доста положения.

Конте направи три промени в сравнение с предната съботна победа над Наполи. Погба застана в халфовата линия на мястото на Маркизио, който е с контузия. Докато в атака този път се появиха Бентнер и Вучинич вместо Куалярела и Джовинко.

Въпреки че Катаня започна доста агресивно срещата, Ювентус бързо се ориентира и заигра по своя начин като започна да командва в центъра на терена. Първото по-сериозно положение в срещата се откри пред Видал още във втората минута, когато неговия топовен удар от далечна дистанция опари пръстите на Андухар, но не попадна във вратата.

Следващата възможност бе пред Бендтнер, който за първи път се появи като титуляр в редиците на Ювентус. Лихтщайнер получи отдясно и подаде ниско по земята към датския нападател, но Андухар усети опасността и успя да пресече паса малко преди нападателя да замахне.

След това домакините се опитаха да покажат характер и да затруднят защитата на Юве, но безуспешно. Първо Киелини се намеси чудесно за да предотврати пас на Алмирон към Бергесио, а малко след това и Бардзали беше на правилното място до далечната греда за да попречи на кроса на Гомез, който получи хитър пас от Бариентос.

Повратната точка в мача дойде в средата на първото полувреме. Лоди опита да центрира отляво, но топката тръгна коварно към вратата, мина покрай Буфон и се удари в гредата, след което се върна при оставения сам Бергесио и той я изпрати в опразнената врата. Нападателят на Катаня имаше на разположение не повече от 20-30 секунди за да се радва, защото страничния съдия даде знак на главния и след като обсъдиха ситуацията гола бе отменен. На повторенията се видя обаче, че това не е правилно решение и домакините бяха ощетени.

Ювентус продължи да пресира и да владее центъра на терена, а Погба беше близо да повтори уникалния си гол срещу Наполи, но този път топовния му изстрел профуча над гредата на Андухар.

Секундите минаваха една след друга и края на полувремето се виждаше. Но малко преди това да се случи, футболистите на Катаня трябваше да благодарят на Андухар, че успя да запази резултата равен до края на първата част. Бендтнер успя да смъкне за Вучинич, който от 2 метра шутира, но вратаря на гостите показа страхотен рефлекс и изби от гол линията.

За втората част помощникът на Конте – Алесио, реши да не прави промени и да заложи на същите футболисти. Те продължиха да търсят гола и най-накрая го намериха. Пирло пусна от своите великолепни пасове към Бендтнер, който от точката за изпълнение на дузпа оставен съвсем сам не успя да преодолее Андухар, който изби, но топката попадна във Видал и за него не бе трудно да вкара на празна врата – 0:1. При паса на Пирло към Бендтнер останаха съмнения за засада и на повторенията се вижда, че може би със съвсем малко датчанинът е пред последния защитник на домакините, но това трудно може да се прецени на момента. Засада или не, бианконерите заслужаваха да стигнат до гол с оглед на това, което показваха на терена.

Голът даде нов тласък на чилиеца, който без малко да удвои резултата само няколко минутки по-късно, след като направи чудесен индивидуален пробив по границата на наказателното поле, но ударът му премина встрани.

В 67-та минута Маркезе си изпроси много глупав втори жълт картон. Вучинич бе с топката, когато халфът на Катаня протегна умишлено ръка за да открадне топката от нападателя на Юве.

В 78-та минута на терена се появи Джовинко със свежи сили, на мястото на Вучинич. Малко след това Погба стреля с глава и отново Андухар трябваше да спасява своите. Няколко минути по-късно вдъхновения Видал отново шутира от границата на наказателното поле, но вратарят на домакините така и не капитулира за втори път след като показа рефлекс и изби в корнер.

В самия край на срещата Джовинко направи невероятен пробив, след като тръгна от центъра, премина покрай един защитник, след което излъга втори и трети, и когато остана само Андухар, той стреля неточно и прати топката малко над гредата и встрани.

Катаня 0:1 Ювентус

Голове: Видал 57′