Ювентус спечели дербито на Торино с 0:1

Юве взе дербито на Торино с 1:0

Пол Погба се превърна в героя за Бианконерите след като успя да отбележи единствения гол в срещата с Торино и така Юве продължи своята успешна серия в Дерби дела Моле.

Торино - Ювентус 0:1

Picture: Juventus.com

Мислейки за срещата от Шампионската Лига в сряда срещу Галатасарай, Антонио Конте направи 5 промени в състава в сравнение с този, който победи Киево през седмицата, връщайки Стефан Лихтщайнер и Квадво Асамоа по фланговете и давайки шанс на Себастиан Джовинко да започне първата си среща като титуляр за сезона.

Новият тандем на Ювентус в тази среща бе Тевес-Джовинко, които изглеждаха доста опасни напред и въпреки, че сутринта в Торино валя дъжд, това не наруши стила на игра на Бианконерите. Те започнаха както обикновено силно и владеейки топката, опитвайки се да пробият сгъстена защита на домакините.

В 36-та минута Чиро Имобиле извърши изключително груб фаул в гръб срещу Тевес, но съдията го пощади и му показа само жълт картон. Нарушението си бе за директен червен. Тук може да видите видео от ситуацията.

До края на полувремето нямаше чисти голови положения, гъстата защита на Торино не позволи на Юве да създаде такива.

Вдъхновени от думите на Конте на почивката обаче, Ювентус започна доста силно втората част, като шансове за гол се откриха пред Тевес и Джовинко, но за жалост безуспешни.

Но вече при третата ситуация, късметът на Торино приключи и въпреки гредата, която уцели Карлос Тевес, Пол Погба бе на правилното място и успя да довкара топката с глава – 0:1. При повторенията остана съмнения за засада на Тевес, която не бе отсъдена.

Ранният гол ужили футболистите на Торино и те така и не успяха да създадат нещо запомнящо се до края на срещата. Организираният отбор на Конте не остави никакви шансове на съперниците си и дори създаде още положения, но Пандели не допусна нов гол във вратата си.

Бианконерите се изкачиха на първата позиция заедно с Наполи преди мача на Рома и Болоня довечера, в който римляните могат да излязат отново еднолично на върха, но само ако успеят да победят Диаманти и компания.