Ювентус победи Наполи с 2:0 в Торино само за 2 минути

Юве свали Наполи на земята за 2 минути

Касерес и Погба носят победата над НаполиС 2 късни гола на Мартин Касерес и Пол Погба, Ювентус се изкачи еднолично начело в Калчото и вече води с 3 точки пред преследвача Наполи. Само 2 минути след като се появи на терена, уругвайският защитник заби топката с глава в мрежата на Де Санктис. Точно 2 минути по-късно, новото попълнение в състава на бианконерите сложи край на спора. Погба вкара изключителен гол, след като засече топката с воле от въздуха и остави вратаря на гостите безпомощен.

Срещата между двете най-добри защити в Серия А в момента се очакваше да е лишена от голове и така се и случи през първото полувреме. Това не означава обаче, че не е имало положения пред двете врати.

Първи шанс да открият резултата имаха домакините след само 2 минути от началото на мача. Играч номер едно за месец септември – Себастиан Джовинко първи изпробва късмета си. Той получи хубав пас и след като излъга защитник в синьо опита удар по земята, но топката попадна право в тялото на Де Санктис.

След него и Видал се опита да изненада гостите с твърде амбициозен удар, който премина над вратата. Последва отново шанс за “Атомната мравка”, който опита да се възползва от грешка в защитата на Наполи. Кампаняро не върна хубаво към своя вратар и съвсем малко не достигна на Джовинко да стигне първи до топката.

Малко по-късно Бонучи получи неприятна контузия и по всичко изглеждаше, че той ще бъде заменен. Така показаха и докторите на отбора, но малко след това сърцатият защитник на Юве стисна зъби и се завърна на терена с превръзка на крака.

Но отборът на Наполи не беше дошъл само да се защитава, а най-вече да търси реванш за загубата за Супер купата на Италия. В 26-та минута на срещата, Кавани бе най-близо до откриване на резултата от всички през първата част. Уругвайският нападател получи шанс да изпълни пряк свободен удар от малък ъгъл, вдясно от Сторари. Той стреля технично, опитвайки да завърти кълбото в далечния ъгъл, но за радост на резервния вратар на Юве, топката срещна напречната греда.

Втората част започна динамично и грубо както и първата. Футболистите на Наполи винаги играят изключително грубо срещу бианконерите, не случайно в последния им мач, те получиха 2 червени картона, а спокойно можем да кажем, че заслужаваха поне още толкова. Те постоянно се опитваха да накъсат играта с множество нарушения, като в доста от случаите това бяха доста груби прояви.

Ювентус продължи да доминира и да създава повече положения. Пирло имаше шанс да изпробва рефлексите на Де Санктис от пряк свободен удар, но след рикошет в стената вратаря на гостите успя да улови. Малко след това Джовинко си изработи положение след като финтира защитата на Наполи в наказателното поле, но ударът му мина до гредата.

Завърналия се на скамейката треньор на Юве – Алесио първи реши да направи промяна като пусна Матри на мястото на Куалярела, който беше прекалено изолиран в този мач и до него рядко стигаше топка. Нападателят на бианконерите имаше на разположение само 30 минути за да покаже на какво е способен. Не мина много време, когато той получи чудесна възможност за това. Пирло изведе Матри сам срещу вратаря на гостите с пас от около 50 метра, но нападателят на Ювентус не успя да се разпише и пропусна невероятна възможност.

15-тина минути преди края последваха и нови 2 смени в състава на домакините. Първо Касерес замени Асамоа, а секунди след това и Погба се появи на мястото на Видал. Резервите веднага оказаха въздействие върху изхода на мача. Само 2 минути след като се бе появил на терена, Мартин Касерес успя да открие резултата. Пирло центрира от корнер, и уругвайският защитник се бе измъкнал сам на границата на малкото наказателно поле и не остави шанс за вратаря – 1:0.

Още 2 минути по-късно, другата резерва – Пол Погба показа защо е смятан за един от най-обещаващите полузащитници в света. Джовинко проби отдясно и след като финтира футболист на Наполи отправи удар към вратата. Топката бе блокирана от защитник, но попадна точно в Погба, който бе извън наказателното поле. Без да се замисля френският талант отправи изключително воле от въздуха и остави Де Санктис безпомощен – 2:0.

Така Ювентус спечели нови 3 точки по пътя към Скудетото и излезе еднолично начело. Това бе и 47-ми мач в Калчото, в който бианконерите нямат загуба.

Ювентус 2:0 Наполи

Голове: Касерес 80′, Погба 83′