Ювентус си отмъсти на Интер и победи като гост с 1:2

Юве си върна на Интер като гост с 1:2

Ювентус си отмъсти на Интер в Дербито на Италия, след като го победи на собствения му стадион с 1:2. Вече последните 6 победи на бианконерите на този стадион са все със този резултат.

Интер - Ювентус 1:2

Picture: Juventus.com

Футболистите на Антонио Конте показаха зряла игра от самото начало на срещата до нейния край. Още в 3-та минута Фабио Куалярела откри резултата с чудесен удар от дистанция, не оставяйки никакви шансове за Ханданович.

Този ранен гол мотивира играчите на Интер да се впуснат в атаки, но Буфон на 2 пъти ги отказа с невероятни намеси. Първо вратарят на бианконерите успя да се разтегне и да спаси рикоширал удар по земя на Касано, който отиваше в ъгъла на вратата. Малко след това и Паласио се опита отблизо с глава да изравни, но отново Буфон се намеси с чудесен рефлекс и изби от гол линията. Малко след това Пирло направи един от своите типични пасове, извеждайки Видал, но Ханданович успя да реагира мигновено и не позволи на чилиецът да достигне до топката.

Футболистите на Интер се завърнаха след почивката пределно мотивирани и успяха да изравнят в началото на второто полувреме, когато Касано изведе Паласио сам срещу Буфон и той не сбърка. Но бианконерите отказаха да приемат този резултат и се впуснаха в атаки. Куалярела успя да центрира топката малко преди тя да напусне очертанията на терена и тогава Матри се оказа на точното място и отбеляза за крайното 1:2.

В самия край на срещата след като Рицоли току що бе свирил последния сигнал, Камбиасо закъсня с влизането за топката и уцели Джовинко право в глезена с бутоните напред, за което получи и директен червен картон. Антонио Конте се намеси и успя да успокои ситуацията преди да се присъедини към своите играчи и да празнува заедно с тях и феновете дошли да наблюдават любимия си отбор.

Отмъщението бе дълго жадувано и накрая постигнато, след като именно Интер спряха серията на Юве от 49 мача без загуба в първенството.

Интер 1:2 Ювентус

Голове: Куалярела 3′, Паласио 54′, Матри 60′