Ювентус победи Киево с 2:0 след тотално надмощие

Юве с пълно надмощие при 2:0 над Киево

Juve Chievo 2:0Фабио Куалярела донесе ценна победа на Ювентус срещу много тежък съперник с 2 гола за 5 минути през второто полувреме. След тежката контузия, която получи нападателят на бианконерите срещу Парма през януари 2011-та година, най-накрая той успя се завърна в най-добрата си форма. В рамките на 3 дни Куалярела отбеляза 3 много важни гола, с които спаси Юве от загуба срещу Челси и донесе 4-та поредна победа в първенството срещу Киево.

Гостите от Киево се бяха превърнали в доста тежък съперник за футболистите на Ювентус в последните няколко години. Бианконерите не бяха побеждавали съперника си в последните 5 срещи – 4 равенства и 1 загуба.

Антонио Конте направи 5 промени в състава в сравнение с този срещу Челси. Почивка беше дадена на Бардзали, Лихтщайнер, Видал, Пирло и Джовинко. На тяхно място се появиха Лусио, Исла, Джакерини, Погба и Куалярела.

Ювентус започна мача доста силно и с пределна мотивация за победа. Още в 4-тата минута Маркизио проби отдясно и центрира в наказателното поле, където Куалярела стреля с глава, но Сорентино се намеси и улови топката.

Малко по-късно нападателят на Юве имаше нов шанс след като Джакерини успя хитро да го изведе на стрелкова позиция. От не много голям ъгъл Куалярела стреля, но Сорентино отново се намеси и с лявата си ръка успя да избие удара.

След като “летящите магарета” бяха трайно прибрани в своята половина, те рядко успяваха да минат центъра. При една от малкото такива възможности, футболистите на Юве прекратиха бързо атаката на Киево и започнаха бърза контра атака. Вучинич пое топката и пробяга около 35-40 метра, достигайки границата на наказателното поле на противника. Тогава той опита с техничен удар да прати топката в опразнения от Сорентино ъгъл, но тя мина близо до гредата и излезе в аут.

В 26-тата минута се стигна до интересен момент, когато най-накрая футболистите на Ювентус успяха да отбележат гол. Исла получи топката отдясно и пусна към Вучинич, който вкара топката в опразнената врата. Радостта на бианконерите обаче бе кратка, след като страничния съдия бе вдигнал флага за засада. Повторенията не бяха от най-добрите, но като че ли наистина имаше такава.

2 минути по-късно Джакерини имаше добър шанс, след като получи чудесен пас от Асамоа. Но блестящият до този момент Сорентино успя да избие с края на пръстите си и продължи да пази вратата си суха. Към края на полувремето и самия Асамоа опита удар от далечна дистанция, но вратарят на гостите боксира. След това и Куалярела успя да изведе Джакерини сам срещу Сорентино по прекрасен начин, но младия футболист на Юве не успя дори да отправи удар, по-скоро изчисти топката далеч встрани в аут. Така първото полувреме завърши при резултат 0:0, но с огромно надмощие и много пропуски за бианконерите.

В началото на второто полувреме футболистите на Ювентус покачиха темпото още повече и сякаш беше въпрос на време да вкарат така важния гол, който наистина заслужаваха със своята игра. Видал се появи на терена още в 52-рата минута за да освежи халфовата линия на Юве.

В 62-рата минута по всичко личеше, че това ще се случи. След изпълнен корнер отдясно на вратаря, Киелини успя да надскочи всички и от около 3 метра изпрати топката към вратата, където невероятният в този мач Сорентино успя отново да избие с фантастичен рефлекс. Кълбото попадна в Лусио, който се опита да отправи удар, но защитник на Киево успя самопожертвователно да се хвърли и да избие топката в нов корнер.

Минутата вече бе 63-та, когато след поредното центриране от корнер, Фабио Куалярела бе оставен съвсем сам около дузпата и той успя с красиво изпълнение на странична ножица да отправи удар към вратата на Киево. Сорентино отново се намеси, но този път не успя да избие хубаво топката и тя влетя в мрежата зад него – 1:0. Само 5 минути по-късно Асамоа проби отляво и пусна хитро към Куалярела, който успя да овладее перфектно, измъквайки се от Дайнели. Излезнал сам срещу Сорентино, на нападателя на Юве не бе никак трудно да го преодолее за 2:0, въпреки че вратарят отново успя да докосне топката, но не достатъчно добре за да я избие.

След тези 2 бързи гола, темпото на игра се успокои и нямаше кой знае колко опасни и интересни положения. В 80-тата минута беше време за Бендтнер да направи своя дебют за Ювентус. Той замени голмайстора Куалярела, който получи подобаващо изпращане след като целия стадион бе на крака и му ръкопляскаше.

До края на мача не се случи нищо по-запомнящо се, с изключение на удар на Вучинич, който премина близо до гредата. Така мачът приключи при резултат 2:0 за Ювентус и отборът записа четвърта поредна победа от началото на Серия А, като изобщо не остави съперника си да застраши Буфон.

Ювентус 2-0 Киево

Голове: Куалярела 64′, 69′