Ювентус и Фиорентина не се победиха на Артемио Франки

Юве с пестеливо 0:0 срещу Фиорентина

Фиорентина - Юве 0:0Ювентус записа 44-ти пореден мач без загуба в Серия А. Дали заради умората или за да се пазят за предстоящите важни сблъсъци с Рома и Шахтьор, бианконерите не показаха това, което бяхме свикнали да виждаме в предишните 43 мача, а именно – желанието за победа на всяка цена. Това бе и единственият мач от всичките 44, в които противников отбор владее топката повече – 52% за Фиорентина срещу 48% за Юве.

Ротациите в отбора на “Старата госпожа” продължаваха – сега в игра се завърнаха Бардзали, Лихтщайнер, Видал, Пирло и Джовинко, които получиха почивка в събота срещу Киево. Куалярела си беше резервирал място в стартовата единадесеторка след трите си гола в последните 2 мача. Вучинич и Маркизио получиха почивка в тази среща.

Футболистите на Монтела бяха пределно мотивирани да се реваншират на своите фенове след като загубиха последния домакински мач срещу Ювентус с 0:5. Началото не бе кой знае колко интересно, като двата отбора се надлъгваха и чакаха някой да сгреши.

Първото по-опасно положение дойде в 9-тата минута, когато Себастиан Джовинко се измъкна измежду трима бранители и стреля от границата на наказателното поле, но топката мина близо до гредата и излезе в аут. След това домакините на 2 пъти претендираха за дузпа, но от повторенията се видя, че изобщо не може да става и дума за наказателен удар след като и при двете положения футболистите на Юве играят първо с топката.

Виолетовите продължиха да натискат и да търсят гола, но така и не може да стигнат до нещо по-опасно за Буфон. Едва към 40-тата минута се стигна и до най-сериозното положение в целия мач. Ляич центрира от фаул близо до корнера, след което Йоветич успя да играе с глава на 3-4 метра от вратата, но топката срещна гредата. Една минута по-късно и Ляич имаше добър шанс след като успя да надбяга Бардзали отдясно и да се озове сам срещу Джиджи Буфон. Но явно се уплаши от именития си съперник и разочарова с удара си, който премина няколко метра встрани от далечната греда на вратата.

Второто полувреме започна отново силно за Фиорентина и в 53-тата минута удар на Ронкалия профуча много близо до гредата на вратар номер 1 за последните 20 години. Малко след това отново Йоветич опита удар с глава, но доста неточно.

Последва намеса на Карера, който се опита да съживи футболистите си, които изглеждаха много стабилни, но не и свежи. В игра се появиха Вучинич и Погба на мястото на Куалярела и Пирло. Малко след това се появи и Маркизио на мястото на безидейния в този мач Джакерини. В крайна сметка нищо по-интересно не се случи до края, освен няколко далечни удара, които не затрудниха нито един от вратарите.

Бианконерите трябва да забравят бързо тази среща и да се подготвят за мачовете с Рома и Шахтьор, които ще са от голямо значение.

Фиорентина 0:0 Ювентус