Ювентус потопи Милан в голов трилър, завършил 3:2

Юве потопи Милан в голов трилър

Бианконерите запазиха своя 100%-ов рекорд срещу Милан на Ювентус Стейдиъм след като успяха да постигнат победа с 3:2 пред препълнения стадион в Торино.

Себастиан Джовинко

Picture: Juventus.com

След като изоставаха в резултата още в 19-та секунда на мача, след нелеп шут и светкавична реакция на Мунтари, Юве се изправи на крака и притисна противника в собственото му наказателно поле. Абиати успя да спаси на няколко пъти вратата си, но неизбежното се случи в 15-та минута, когато Андреа Пирло реализира гол от пряк свободен удар. До края на полувремето почти нищо интересно не се случи, като изключим нарушението в наказателното поле на Милан, когато Констант събори Тевес в гръб и вместо да получи 2-ри жълт картон и да бъде отсъдена дузпа, реферът Роки се поколеба и направи грешка, подминавайки явното нарушение.

През втората част домакините увеличиха оборотите и след влизането на Джовинко, те бяха възнаградени като именно Атомната Мравка отбеляза 2-рия гол в 69-та минута. А само 6 минути по-късно Пирло нацели гредата от пряк свободен удар, топката се върна при Киелини, който с шпагат отбеляза в опразнената врата за 3:1. В самия край на срещата Мунтари успя да отбележи втори гол, отново по нелеп начин – с рикошет. Така срещата приключи при резултат 3:2 за Ювентус, с което Старата Госпожа остана непобедена и не позволи на Рома и Наполи да се откъснат напред в класирането.

Антонио Конте направи три промени от срещата с Галатасарай, като гласува доверие на Симоне Падоин и Фабио Куалярела на мястото на контузените Стефан Лихтщайнер и Мирко Вучинич, а Клаудио Маркизио замени Пол Погба.

Още в самото начало на срещата Милан извади доста късмет и успя да отбележи гол. Бяха изминали само 19 секунди, когато Ночерино опита удар към вратата на Юве, но не уцели хубаво топката и тя най-вероятно излизаше в тъч, ако в този момент на точното място не се бе озовал Съли Мунтари, който реагира мигновено и отклони топката към далечния ъгъл на вратата и не остави никакви шансове за Джиджи Буфон.

Този нелеп гол не успя да обезсърчи играчите на Ювентус, а дори напротив – събуди ги и започна обсада на вратата на гостите от Милано. Много бързо можеше да бъде наваксан този пасив, ако Куалярела бе отбелязал в 8-та минута, но изведен сам срещу Абиати по диагонала, нападателят изпрати топката над гредата.

Усилията продължаваха, като наред бе Киелини да тества рефлексите на Абиати. Защитникът на Юве проби през центъра и изстреля силен шут от около 22-23 метра, а вратарят на гостите успя само да избие в корнер.

Неизбежното се случи в 15-та минута след като Карлос Тевес проби през центъра и бе повален в гръб от Найджел Де Йонг. Зад топката застана Андреа Пирло, който не сбърка и отбеляза поредния си гол от пряк свободен удар за 1:1.

След като изравниха Бианконерите намалиха малко оборотите, което отвори възможности за контра атака на футболистите на Масимилиано Алегри. Така в 26-та минута Кристиан Дзапата стреля от дистанция, но Буфон успя да отрази удара в корнер, след като топката отиваше в самия ъгъл на вратата му. Това бе като предупреждение за Юве, че гостите не са се отказали и ще търсят всяка възможност да отбележат отново.

До края на полувремето не се случи нищо значително, като изключим спорното положение, когато Тевес навлезе в наказателното поле на Милан и бе съборен в гръб от Констант. Вместо обаче аржентинецът да получи дузпа и защитникът на Милан да поеме към съблекалните (той вече имаше 1 жълт картон), реферът Роки остана безмълвен и допусна грешка, която можеше да коства много на домакините. Това обаче не успя да откаже футболистите на Антонио Конте и за второто полувреме те излязоха още по-жадни за 3-те точки.

В действителност първо гостите имаха 2 възможности, но Монтоливо и Робиньо бяха отказани от перфектно пласиралия се Буфон. Малко след това в 49-та минута Артуро Видал отправи удар от дистанция, който премина близо до гредата на Абиати.

В 50-та минута последва нова спорна ситуация, когато при корнер Мексес удари с юмрук Киелини в главата без топка, но това остана скрито за всички съдии на терена и французинът се размина с ранния душ, който заслужаваше.

Футболистите на Ювентус продължаваха да атакуват и да търсят гола. Наред бе смяната Пол Погба, който замени Падоин отдясно. Ударът на французинът бе силен и Абиати нямаше възможност да улови, а само да избие. В 67-та минута дойде звездният миг на Джовинко, който замени Фабио Куалярела. Видал навлезе през центъра и на около 1-2 метра от наказателното поле успя да подаде на Атомната Мравка, виждайки връхлитащия с двата крака на шпагат към него Мексес. Джовинко реагира изключително бързо, финтирайки отчаяния шпагат на Дзапата и от точката за изпълнение на дузпа не се поколеба да забие топката в левия ъгъл на Абиати – 2:1. Съдията Роки не бе забравил за изключително грубото влизане на Мексес в краката на Видал и след гола му показа заслужения жълт картон.

Целият Ювентус Стейдиъм бе в екстаз и не спираше да пее и подкрепя любимците си след като вече обърнаха резултата в тяхна полза. 6 минути по-късно, надеждите на Милан да измъкне нещо от срещата се изпариха. Мексес продължи с глупавите си изяви тази вечер и събори Джовинко пред наказателното поле, след като бе финтиран от нисичкия нападател. Този път реферът успя да види ситуацията и показа втори жълт картон на френския защитник и остави Милан с човек по-малко до края на срещата.

Отново зад топката застана маестрото в отбора на Ювентус – Андреа Пирло. С прецизния си удар той накара Абиати да се хвърли в далечния ъгъл, но го остави безпомощен, тъй като топката срещна горната греда и се върна в наказателното поле, където Джорджо Киелини бе най-съобразителен и с шпагат успя да вкара в опразнената врата за 3:1.

Но това не беше всичко, оказа се, че ще има още един финален драматичен момент в срещата. Пол Погба се опита да финтира футболист на Милан, но се засуети и набързо бе заграден от трима футболисти в червено-черно. Те успяха да му отнемат топката и Мунтари приближи границата на наказателното поле, след което стреля. Тук отново късметът бе на страната на гостите, защото топката рикошира в тялото на Бонучи и излъга Буфон – 3:2.

В оставащите 4 минути Бианконерите не позволиха на съперника си да застраши вратата им и така спечелиха заслужени 3 точки, които ги изравниха на втората позиция с Наполи и приближиха на 2 точки от лидера Рома.

Ювентус – Милан 3:2

Голове: Мунтари 1′, Пирло 15′, Джовинко 69′, Киелини 75′, Мунтари 90′

Ювентус - Милан 3:2 статистика