Ювентус победи Парма с 2:0 на старта на Серия А

Ювентус победи Парма с 2:0 на старта

Juve - Parma 2:0Бианконерите започнаха защитата на титлата си от миналата година с успех над Парма, както и миналата година. Лихтщайнер и Пирло донесоха 3-те точки, отчитайки се с по един гол, и така сложиха край на серията от 7 поредни победи на пармалатите, включваща последните 7 срещи от предния сезон.

Мачът не започна толкова добре за Юве, след като футболистите на Парма затваряха всички пространства и се опитваха да изненадват момчетата на Конте на контра атаки с бързината на Биабиани. Бианконерите действаха търпеливо и създадоха първото си по-чисто голово положение чак в 18-тата минута. Пирло центрира от фаул, а Вучинич засече топката с глава, но тя кацна отгоре на мрежата.

Доста по-добър шанс се откри пред Лихтщайнер малко след 30-тата минута, въпреки че в ситуацията той беше в засада. След рикошет топката се озова в краката на швейцарецът, който останал сам срещу Миранте, успя да го прехвърли, но бе спънат, за което бе отсъдена дузпа. Зад топката застана Артуро Видал, който изпусна златен шанс да открие резултата, като не забравяме и добрата намеса на стража на гостите. Може би така трябваше да се случи, защото още преди да се стигне до дузпа, трябваше да бъде отсъдена засада.

До края на полувремето не се случи нищо по-запомнящо се. След почивката отборът на Ювентус изглеждаше по съвсем различен начин. Асамоа пропусна хубава възможност съвсем малко след подновяването на играта, но не успя да отправи точен удар.

Чудесен пас на Видал малко по-късно изведе Вучинич сам срещу Миранте, но разстоянието между двамата бе прекалено малко и нападателя не успя да преодолее вратаря.

Натискът на бианконерите най-накрая даде резултат, когато Асамоа успя да надиграе Роси отляво и след като влезна в наказателното поле пусна силно топката по земята, успоредно на гол линията. Прекрасно пласиралият се Лихтщайнер успя от близо да засече топката в опразнената врата и да открие резултата в 54-тата минута. Същия герой, в същия мач, както и миналата година.

След като успяха да пробият здравата защита на Парма, ювентинците усещаха как наближава време и за втори гол. Това се случи 4 минути по-късно, когато Пирло от пряк свободен удар изпрати коварно топката към Миранте. Последния успя да хване коженото кълбо, което беше преминало с половин метър гол линията, и да го избута навън. Главния съдия не видя ситуацията, но от тази година в Италия вече се използват още двама съдии, по един зад всяка врата, както и в евро турнирите. Именно един от тези съдии сигнализира, че топката е преминала гол линията. Така резултата стана 2:0 напълно заслужено, спрямо показаното на терена.

Бианконерите довършиха мача спокойно, стараейки се да разиграват повече и да не оставят шансове на Парма. Въпреки това на Сторари му се наложи да спасява 2 пъти вратата си от изстрели на Нинис и Гоби. До края на срещата резултата се запази и така Масимо Карера записа и първата си победа в Серия А.

Ювентус – Парма 2:0

Голове: Лихтщайнер 54′, Пирло 58′