Ювентус победи Херта Берлин в приятелски мач

Ювентус победи Херта Берлин с 2:0

Ювентус - ХертаОтборът на Юве се наложи с 2:0 в Берлин срещу местния Херта в контрола. Головете отбелязаха Алесандро Матри през първата част и прокудения Милош Красич в самия край на срещата.

Бианконерите продължиха пред сезонната си подготовка с впечатляваща победа на немска земя, въпреки контузените Мирко Вучинич и Рето Циглер, както и националите на Италия, които пропуснаха тази среща.

Първото по-опасно положение беше за домакините, когато се наложи Марко Сторари да избие в корнер удара с глава на Сами Алагуи. Бианконерите отговориха веднага с невероятна контра атака, която премина през Видал и той с великолепен пас изведе Матри сам срещу вратаря на домакините. За нападателя не беше никак сложно да пусне топката покрай вратаря и да открие резултата. По нищо не изглеждаше нападателят на Юве да е отчаян от това, че е поставен на трансферната листа.

След попадението на гостите, отборът на Херта засили оборотите в търсене на изравнителен гол. След един на пръв поглед безобиден опит за центриране на Марсел Ндйенг, топката беше много близо до това да се озове в мрежата зад Сторари, но за негово щастие гредата го спаси.

До полувремето не се случи почти нищо кой знае колко опасно. На почивката Лусио беше заменен от младия халф Лука Мароне, който трябваше да тества уменията си като централен защитник.

Второто полувреме започна доста добре за момчетата на Херта. Те успяха да създадат няколко опасни положения, при които се наложи първо Сторари да избива удар по диагонала на излезлия сам срещу него Бен Хатира, а след това отново гредата да помага на бианконерите да запазят вратата си суха след удар на Бен Сахар с глава.

Ювентус успя да удържи атаките на Херта и дори добави втори гол в самия край на срещатата. Влезлия като резерва на мястото на Фабио Куалярела в 63-тата минута – Милош Красич оформи крайното 0:2. Бърза контра атака бе създадена от бианконерите и сърбинът беше намерен съвсем сам в близост до границата на наказателно поле. Той засече много точно подаването и отправи неспасяем удар в левия ъгъл на вратаря на домакините. Така приключи всичко в тази среща.

Juventus: Storari; Lichtsteiner, Masi (Rugani 69′), Lucio (Pazienza 46′), De Ceglie (Untersee 21′), Padoin, Vidal (Buoy 81′), Marrone, Asamoah (Appelt 75′), Matri (Boakye 46′), Quagliarella (Krasic 63′).

Hertha Berlin: Burchert (Sprint 46′), Ndjeng (Bastians 75′), Hubnik (Neumann 89′), Brooks (Mukhtar 89′), Schulz (Morales 75′), Beichler (Ramos 46′), Niemeyer (Lustenberger 46′), Kluge (Ronny 46′), Knoll (Ben-Sahar 46′), Kachunga (Ben-Hatira 46′), Allagui (Wagner 46′).