Ювентус и Парма ще играят отново на старта на Серия А

Юве – Парма отново на старта!

Както и миналата година, първият мач на бианконерите ще е срещу пармалатите на Ювентус Стейдиъм. По програма миналата година първият мач на Юве трябваше да е срещу Удинезе, но целият кръг бе отменен и затова се стигна до това началото да бъде отбелязано срещу Парма. Преди година тази среща завърши по изключителен начин за футболистите на Антонио Конте, а именно – 4:1. Това бе и първата крачка към Скудетото, след головете на Лихтщайнер, Пепе, Видал и Маркизио (Джовинко от дузпа в самия край на мача вкара почетното попадение за Парма).

След изтегления жребий, Джузепе Марота заяви с усмивка на лице: “Както късметът винаги играе важна роля във футбола, ние се надяваме да започнем този шампионат както миналия.”

След първия двубой у дома, Буфон и компания ще трябва да пътуват до Удине и Генуа, където да гостуват на местните Удинезе и Дженоа. Следва домакинство на Киево и отново визита този път във Флоренция на Фиорентина.

Дербитата тази година ще започнат от 6-ия кръг, когато за 2 седмици Рома и Наполи ще бъдат посрещнати на Ювентус Стейдиъм. За 11-ия и 13-ия кръг отново на стадиона в Торино ще гостуват отборите на Интер и Лацио. Чак на 14-ия кръг, отборът на Антонио Конте ще пътува до Милано, където на Сан Сиро ще се изправи срещу Милан. И най-накрая ще се изиграе местното дерби с Торино, след тригодишно прекъсване, всички фенове ще трябва да изчакат до 15-ия кръг в началото на декември. Тогава символични домакини ще са бианконерите. Последните мачове за полу-сезона ще изправят Ювентус в гостуване на Каляри, където само преди няколко месеца ювентинците отпразнуваха спечелването на Скудетото, и домакинство срещу Сампдория начело с Чиро Ферара. Това ще бъде и последният мач през май месец в Генуа, където Юве завоюва титлата през сезон 1976/1977 с 51 точки.

Пълният списък с мачовете на бианконерите:
New Season Fixtures

1′ Juventus v Parma
2′ Udinese v Juventus
3′ Genoa v Juventus
4′ Juventus v Chievo
5′ Fiorentina v Juventus
6′ Juventus v Roma
7′ Siena v Juventus
8′ Juventus v Napoli
9′ Catania v Juventus
10′ Juventus v Bologna
11′ Juventus v Inter
12′ Pescara v Juventus
13′ Juventus v Lazio
14′ Milan v Juventus
15′ Juventus v Torino
16′ Palermo v Juventus
17′ Juventus v Atalanta
18′ Cagliari v Juventus
19′ Juventus v Sampdoria