Ювентус победи Рома с 4:1 и изнесе лекция на Земан

Юве отново постави Рома на колене с 4:1

Ювентус - Рома 4:1Ювентус отново вкара 4 гола на Рома и удари 3 греди – Пирло, Видал и Матри само за 8 минути направиха резултата 3:0 в началото на полувремето и слисаха момчетата на Земан. Последният гол за домакините отбеляза влезлият като резерва Джовинко в самия край на срещата. Преди него Освалдо от дузпа бе намалил на 3:1.

Антонио Конте бе решил пак да направи промени след като това бе петият мач на Юве в рамките на 2 седмици. Маркизио и Вучинич се завърнаха в стартовия състав, след като получиха почивка вторник вечер във Флоренция. Касерес и Де Челие пък замениха Лихтщайнер и Асамоа от дясно и ляво. Изненадата беше в нападение, където на мястото на Джовинко бе предпочетен не Куалярела, а Матри.

Бианконерите започнаха с невероятно темпо и игра, която нямаше нищо общо с тази от преди няколко дена срещу Фиорентина. Още в първите минути Юве можеше да излезе напред в резултата след едно центриране по земя на Касерес, успоредно на гол линията, но Маркизио от малък ъгъл не успя да вкара.

Въпреки това, не се наложи на футболистите на Конте да чакат твърде дълго за да открият резултата. В 9-тата минута на мача, един гениален пас на Бардзали към Маркизио зад гърба на защитата бе спрян с нарушение от Тадей. Съдията Рицоли обаче спести чист червен картон на футболиста на Рома, давайки му само жълт, защото той бе последен в защитата, а халфът на Юве оставаше сам срещу вратаря. Зад топката застана Андреа Пирло, а минутата вече бе 11-та. Архитектът в халфовата линия на бианконерите изпълни много хитро пряк свободния удар по земя в близкия ъгъл на Стекеленбург и той не успя да разбере какво се случва, докато не видя как топката влиза за 1:0.

Този гол вдъхнови още повече футболистите на Ювентус и в рамките на 8 минути те съвсем отчаяха съперниците си. Едно не много добро излизане на Стекеленбур да изпревари Маркизио и лошо изчистена топка остави вратата му празна. Почти от центъра Мирко Вучинич се опита веднага да изпрати топката към опразнената врата, но тя срещна тялото на Кастан, като останаха съмнения дали това не бе игра с ръка и дузпа. Топката и след този рикошет попадна в крака на футболист в бяло и черно – Матри, който веднага опита удар към опразнената врата. Този път Кастан прояви вратарски рефлекс и спря удара с ръка, което не остана незабелязано и бе отсъден 11-метров наказателен удар. Минутата бе 17-та, а зад топката застана Видал, който бе безпогрешен и направи резултата 2:0.

Само 1 минута по-късно Видал направи поредното гениално подаване в срещата, като изведе Матри сам срещу вратаря. Нападателят на Юве се бе разписал за последно февруари месец срещу Милан и бе в доста сух период. Този път не сбърка и успя да преодолее Стекеленбург, въпреки с малко доза късмет, след като топката се отби от краката на вратаря, но влетя в мрежата зад него.

Това обаче не бе всичко, бианконерите изглеждаха като гладиатори, които не се спираха и продължаваха да търсят гола. Момчетата на Земан обаче извадиха късмет след като първо Маркизио, а после и Вучинич нацелиха гредите през първото полувреме. Така резултата остана непроменен до края на полувремето.

Дори и почивката обаче не успя да развали играта на Ювентус, след като още в самото начало на второто полувреме Вучинич отправи силен удар извън наказателното поле и само блестящата намеса на Стекеленбург лиши Зоро от гол. След това Матри бе изведен отново сам срещу вратаря на гостите, но опитът му да го прехвърли бе разгадан.

Бианконерите успяха да отбележат и четвърти гол след като топката се бе отбила в гредата и до вкарана на празната врата, но той правилно беше отменен заради засада.

Малко след това се стигна и до по-интересен момент пред вратата на Буфон. Дестро се опита да направи двойно с Освалдо, но Бонучи го събори преди да получи отново топката в наказателното поле. Това бе и първата грешка в мача на защитника, след като до този момент се справяше перфектно. Зад топката застана Освалдо и успя да намали резултата на 3:1 след като изпрати Джиджи в другия ъгъл в 69-тата минута на срещата.

Малко след това Вучинич пробва отново рефлексите на Стекеленбур с удар от далечна дистанция, но вратарят на гостите отново се намеси подобаващо и изби в корнер. След това на колегата му от другата страна се наложи до показва класа при удар на Освалдо, който бе твърде лек за да се превърне в опасност за Буфон.

Масимо Карера не се забави и замени Матри и Маркизио за Джовинко и Асамоа. Малко преди края се появи и Пол Погба на мястото на Де Челие. Така бианконерите успяха да не позволят повече опасности пред вратаря си и дори накрая да вкарат още един гол.

След пряк свободен удар за Рома, топката бе изчистена и Бардзали я пое вдясно, само няколко метра от границата на наказателното поле, след което хитро прехвърли Тадей и организира бърза контра атака. Защитникът на Юве успя да пробяга почти цялото игрище преди да изведе Джовинко сам срещу Стекеленбург. Атомната мравка успя да заобиколи вратаря отдясно и от малък ъгъл отбеляза последния гол в срещата – 4:1.

Това бе една чудесна футболна лекция за всезнаещия Земан, който повече от десетилетие не спира с безпочвените си критики към Ювентус. Този път дори и той призна за превъзходството на бианконерите и замлъкна.

Ювентус - Рома статистика

Ювентус – Рома 4-1

Голове: Пирло 11’, Видал (от дузпа) 15’, Матри 19’, Освалдо (от дузпа) 69’, Джовинко 89′