Интер -vs- Ювентус предишни сблъсъци и моменти

Интер -vs- Юве предишни сблъсъци

“Derby d’Italia” е сблъсък с дълга и богата история. На 30-ти март в събота ще се проведе 190-та среща между Интер и Ювентус във всички състезания. Бианконерите са записали цели 88 победи срещу едва 55 за нерадзурите.

Buffon -vs- Handanovic

Picture: Pianetabet.com

В двубоите, които са се провеждали в Милано, най-честият резултат за победа на Ювентус е 1:2. За първи път бианконерите побеждават Интер с този резултат през 1954 година и от тогава насам се среща още 7 пъти.

Странно или не, последните 5 победи на Юве срещу Интер на Сан Сиро са точно с този резултат – 1:2. Това се случва през 1996 и продължава до миналагодишната кампания, в която “Старата Госпожа” остана непобедена и записа рекордната си 30-та титла.

1996 – Отборът на Марчело Липи открива резултата чрез Ломбардо още в 4-та минута. Малко след почивката Конте вкарва втори гол, носещ успокоение. Въпреки че Ганц намали наполовина преднината на Юве, това не попречи бианконерите да спечелят с 1:2.

2000 – Ковачевич откри резултата малко след началото на второто полувреме и добави втори гол в 79-та минута, оставяйки малко утеха за Зеедорф, който се разписа в добавеното време. Тази среща ще остане завинаги в историята с втория гол на Дарко Ковачевич, когато нападателят показа необикновен атлетизъм и отскочи по-високо от вдигнатите ръце на Перуци и отбеляза елегантно с глава в опразнената врата. Този гол се помни някъде и като гол в стил Майкъл Джордан.

2006 – В наелектрезирана и борбена среща на Сан Сиро, Ибрахимович откри резултата след като промуши топката покрай Жулио Сезар след пас на Каморанези. Самуел успя да изравни с глава, но Дел Пиеро се появи от резервната скамейка за да отбележи победния гол за отбора на Капело след перфектно изпълнен и насочен пряк свободен удар в горния ъгъл в самия край на срещата. Можете да си припомните този знаменит момент от тук.

2008 – След едно първо половреме без голове, Юве отбеляза 2 бързи през втората част чрез Каморанези и Трезеге. Маниш намали резултата в края на мача, но не успя да спаси своя отбор от загубата. Обаче, този неуспех не повлия на Интер и те спечелиха своето 16-то Скудето.

2011 – Най-скорошната визита на Ювентус на Сан Сиро също приключи при резултат 1:2 за бианконерите. Вучинич успя да открие резултата от близо в самото начало на срещата, но малко след това Майкон изравни със страхотен удар от малък ъгъл. След като Маркизио намери очертанията на вратата с примерен удар по земя 5 минути по-късно, невероятната отбрана на Юве не позволи на домакините да отбележат нов гол в оставащия час до края на срещата и така Ювентус записа ценна победа по пътя към Скудето №30.