Джовинко вдъхнови Юве за победа над Удинезе като гост с 1:4

Джовинко вдъхнови Юве за победа в Удине

Udinese Juve 1:4Отборът на Ювентус продължава силния си старт на сезон 2012/2013 с тотално превъзхождаща победа с 4:1 над Удинезе. Домакините искаха да се реваншират за загубения плейоф за групите на Шампионската лига с победа над шампиона от Торино, но футболистите на Антонио Конте не показаха милост като забиха цели 4 гола.

Себастиян Джовинко се превърна в герой за Юве след като спечели дузпа и червен картон за вратаря на Удинезе, който събори нападателя без да успее да играе с топката и бе последна преграда преди вратата. От бялата точка Видал бе точен за 0:1.

В продължението на първото полувреме Видал пусна хубав пас наляво за Асамоа, който успя да прекара топката между трима защитници за Вучинич, който с много точен и примерен удар прати топката в мрежата за 0:2.

Второто полувреме започна много добре за бианконерите. Още в 52-рата минута, Маркизио опита коварен удар от около 20-25 метра, който затрудни максимално вратаря на домакините и той успя само да избие топката. Притичалият в този момент Джовинко успя да я довкара в опразнената врата и да направи резултата класически – 0:3.

В 71-вата минута последва още един гол дело на “Атомната мравка”. Резервният вратар на Удинезе сбърка при изчистването на една на пръв поглед безобидна топка и тя попадна в Пирло, който веднага подаде вдясно към футболиста с номер 12. Джовинко навлезе в наказателното поле и от малък удар не остави шансове за вратаря – 0:4.

След това бианконерите се отпуснаха и доиграваха мача, когато допуснаха елементарно неразбирателство в защита. Останаха съмнения и за нарушение срещу Бардзали, но нямаше особено значение при този резултат. Лазари успя в 78-та минута да вкара почетно попадение за домакините и да оформи крайния резултат 1:4.

Удинезе 1-4 Ювентус

Голове: Видал 14′ (дузпа), Вучинич 46′, Джовинко 53′, 71′, Лазари 78′