Джакерини донесе победата на Юве срещу Катаня с 1:0

Джакерини носи победа на Юве с късен гол

С късен гол на резервата Емануеле Джакерини Ювентус победи Катаня с 1:0 и дръпна с 9 точки пред Наполи в класирането в Серия А.

Ювентус - Катаня 1:0

Picture: Juventus.com

Футболистите на Антонио Конте доминираха през по-голямата част от срещата и почти не оставиха възможности на гостите от Катаня да застрашат Джиджи Буфон. Въпреки това по всичко изглеждаше, че храбрите сицилианци ще си тръгнат от Торино, разделяйки по 1 точка с Ювентус.

Малко след почивката резултатът все още бе 0:0, а Наполи губеха с 2:0 от Киево, Конте реши да направи 3 амбициозни смени (Матри, Джакерини и Куалярела замениха Джовинко, Асамоа и Вучинич), една от които се оказа печелившата. Това бе пускането в игра на Джакерини, който донесе победата с гол в добавеното време.

Бианконерите започнаха мача настъпателно като владееха повече топката, но до чисти голови възможности така и не стигаха. Вучинич застраши опасно Андухар след като се освободи от своя пазач и стреля от около 23 метра, но вратарят на гостите успя да избие топката.

Футболистите на Катаня чакаха своя момент за да контра атакуват, именно с този стил на игра сицилианците стигнаха до 8-то място и бяха само на 3 точки от 6-то, което дава право за участие в европейските клубни турнири.

Гостите имаха късмет към края на първата част, когато Вучинич овладя топката след разбъркване в наказателното поле, след което стреля и уцели гредата.

След почивката бианконерите изглеждаха по-свежи, след като са получили напътствания от Конте. Още в 52-та минута последва опасно положение, когато Погба получи топката на около 30 метра от вратата. Както във всеки друг подобен момент, агитката на Юве започна да крещи “tiro, tiro…” (стреляй, стреляй…) и французинът отправи един от своите типични изстрели, но този път Андухар успя да избие с края на пръстите си.

Домакините имаха чудесна възможност да отбележат гола, който заслужаваха. Пирло изпълни пряк свободен удар по земята, топката рикошира в защитник и попадна в Маркизио, който се опита да преодолее Андухар, но ударът му мина в страни от вратата.

Малко преди изтичането на последната минута от редовното време, Ювентус успяха да направят добра атака. Джакерини получи топката вляво и навлезе в наказателното поле, но вместо да подаде на някой от включилите се в атаката футболисти, реши да падне глупаво за дузпа. Съдията не се замисли и му показа заслужен жълт картон. Вече превърнал се в грешник за една част от феновете, бившият футболист на Чезена успя да се поправи и да донесе победата с гол в 92-та минута. Тази победа отдалечи Ювентус от втория в класирането тим на Наполи на цели 9 точки. Остават 10 кръга до края и този гол на Джакерини може да се окаже много ценен за спечелването на Скудетото.